با برندسازی شخصی بقای خود را تضمین کنید
۲۲ خرداد, ۱۳۹۳
جولیوس سزار
۲۳ خرداد, ۱۳۹۳
نمایش همه

بازاریابی احساسی

بازاریابی احساسی، شیوه ای از بازاریابی است که ضمیر ناخودآگاه شما را تحت تاثیر قرار می دهد. باعث می شود که احساس کنید باهوش، مهم و تاثیرگذار هستید. این شیوه از بازاریابی احساساتی را در شما تحریک می کند که برای احساس عزت نفس الزامی هستند.

برندسازی شخصی
با ترغیب احساس خوب شما نسبت به خودتان، یک برند دیگر فراتر از یک نام برای شماست و محصولات آن تبدیل به دوستان شما شده اند. این همان چیزی است که بقای برند را در طول زمان تضمین می کند. چنین برندهایی ارزش ها و الویت های شما را به اشتراک می گذارند و شما از به زبان آوردن نام برند بدنبال مطرح کردن موضوع مهمی راجع به خودتان هستید. در واقع برند شما را تصاحب می کند و شما برند را.

مردم به قدری عاشق چنین برندهایی می شوند که طرح لوگو آن ها را روی لباس های خود میاندازند، روی بازوی خود آن ها را خالکوبی می کنند و در شبکه های اجتماعی، عشق شان را به این برندها فریاد می زنند:‌ Harley برای من فقط یک شرکت تولید موتورسیکلت نیست، بلکه نوعی فرهنگ و سبک زندگیه! و یا گروه بزرگی از مردم که کمپین های حمایتی تشکیل می دهند و رستوران هایی را که به جای کوکاکولا در آن ها پپسی سرو می شود، تحریم می کنند.

همه این ها ناشی از نبوغ بازاریابی احساسی است. ما بصورت مستقیم قادر به درک آن ها نیستیم چرا که این ها همان احساساتی هستند که به دنبال درکشان هستیم. این نوع تبلیغات لذت بخش و آشنا به نظر می رسد، چرا که همواره دقیقاً احساساتی از ما را تحریک می کند که همیشه در جستجوی یافتنش بوده ایم.

در مقاله های بعدی حوزه بازاریابی احساسی در ibazaryabi.com بیشتر و دقیق تر به این موضوع خواهیم پرداخت.

منبع: 602communications.com
ترجمه: سعید نامور

برچسب ها: بازاریابی, بازاریابی احساسی, برندسازی
اشتراک گذاری :

دیدگاه ها بسته شده است