تجارت-به-تجارت2
درسی برای کسب و کارهای B to B
خرداد ۱۹, ۱۳۹۳
Wort Erfolg aus Scrabble-Wuerfeln gesetzt
اصول نام گذاری برند
خرداد ۲۱, ۱۳۹۳
نمایش همه

7 نکته در بازاریابی شبکه ای

بازاریابی-شبکه-ای4

Vincent J. Kellsey که مؤسس شرکت معتبر Direct Selling Women’s Alliance در زمینه فروش مستقیم و بازاریابی شبکه ای است، رعایت 7 نکته زیر را برای بازاریابان شبکه ای لازم می داند.

بازاریابی شبکه ای
به احتمال قوی در ذهن شما هم همان تصویر کلیشه ای ثابت از بازاریابی شبکه ای هک شده است. تصویر زنان خانه داری که در حال درست کردن ساندویچ خانگی سعی دارند شما را به هر قیمتی شده قانع کنند که به یک کرم نرم کننده منحصر بفرد نیاز دارید و باید آن را بخرید و یا مرد شیک پوشی که با صرف انرژی زیاد قصد دارد به شما بقبولاند که چقدر راحت اگر خودتان، دوستان تان و دوستانِ دوستان تان به او در فروش ویتامین کمک کنید، میلیاردر خواهید شد.

هیچ یک از این تصویرها صحیح نیست. بازاریابی شبکه ای نه صرفاً یک تفریح است و نه قادر است شما را یک میلیاردر کند ولی می‌توان بعنوان یک شغل نیمه-وقت و تحت شرایط خاص تمام وقت روی آن حساب باز کرد.ولی عوامل موفقیت کسانی که در این رشته از بازاریابی به درجات خوب و درآمدهای بالا رسیده‌اند چیست؟ Vincent J. Kellsey که مؤسس شرکت معتبر Direct Selling Women’s Alliance در زمینه فروش مستقیم و بازاریابی شبکه ای است، رعایت 7 نکته زیر را برای بازاریابان شبکه ای لازم می داند:

1) هوشمندانه انتخاب کنید
در هنگام انتخاب شرکت مناسب برای همکاری توجه به 6 نکته ضروری است. اولین موضوع پایداری است. چه مدتی است که این شرکت در این تجارت در حال فعالیت است؟ دومین مسأله کیفیت خدمات و محصولاتی است که مشتریان به آن‌ها نیاز دارند. شماره سه برنامه بازاریابی و میزان عدالت رعایت شده در آن است. آیا شرکت مورد نظر به‌قدری منصف است که با بخشندگی سود را بین زیرمجموعه های خود تقسیم کند؟
موضوع چهارم پس زمینه مدیرعامل شرکت است. تحقیق کنید که مدیرعامل کیست و فعالیت‌های او چقدر با فعالیت شرکت یکپارچگی دارد.
موضوع مهم بعدی زمان بندی و نحوه مدیریت در شرکت است. خوب به فعالیت‌های شرکت نگاه کنید و مطمئن شوید که شرکت در حال توسعه است.
موضوع ششم و نهایی پشتیبانی، آموزش و سیستم تجارت است. شما ممکن است شرکتی ایده آل را با مدیریت عالی، محصولاتی متفاوت و جذاب، یک سیستم پرداخت بخشنده و پرسود و با پایداری کامل انتخاب کنید ولی اگر تجارت موجود در شرکت تبدیل به یک سیستم نشده باشد همه چیز به زودی از بین خواهد رفت. این شرکت باید یک سیستم ایده‌آل برای آموزش داشته باشند تا فرایند رشد شرکت ادامه پیدا کند.

2) موضوعاتی که تدریس می شود را تمرین کنید
برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای باید به مربیان خود گوش دهید و از آن ها یاد بگیرید. نحوه بوجود آمدن بازاریابی شبکه ای بر پایه تجربه کهنه کاران شرکت است.
فعالیت‌هایی که مربی شما برای موفقیت انجام داده اند قابل تقلید هستند به شرطی که به آن ها گوش بدهید، یاد بگیریدشان و آن سیستم را دنبال کنید.

3) سرگروه ها بسیار مهم هستند
سرگروه های شما بسیار مهم هستند. چقدر از شما پشتیبانی می کنند؟ آیا با شما تماس می گیرند؟ آیا به اندازه ای که موفقیت خودشان برایشان ارزشمند است به موفقیت شما نیز ارزش قائل اند؟
شما باید در هر زمانی از روز قادر به تماس با آنها و درخواست کمک باشید. میزان این پشتیبانی بسیار مهم است.

4) رهبری زیرمجموعه خود را در دست بگیرید
در بازاریابی شبکه ای اصطلاحی به معنای یتیم وجود دارد. این اصطلاح برای تازه واردهایی به کار برده می شود که به تازگی وارد سیستم شده اند ولی کسی که آن ها را وارد سیستم کرده، خود به قدری سرش شلوغ است که زمان لازم برای آموزش آن ها را ندارد.
شما اگر شخص جدیدی را وارد سیستم کردید، حداقل باید 30 روز از او پشتیبانی کنید تا بتواند کار را به تنهایی ادامه دهد.
باید قبل از این کار از خود بپرسید که آیا واقعاً دوست دارید چنین کاری کنید؟ آیا قادر به انجام این کار هستید؟

5) از اینترنت استفاده کنید
بسیاری از بازاریابان برای فروش محصولات خود از اینترنت استفاده می کنند. شما هم می توانید یک سایت شخصی راه بیاندازید و محصول مورد نظر را از طریق آن به فروش برسانید.
در صورت بازاریابی اینترنتی مطمئن شوید که فعالیت های شما هرزنامه نخواهد شد. هرزنامه ها نه تنها منجر به فروش کمتر شما می شوند بلکه به فرایند برندسازی شرکت نیز لطمه می زنند.

6) از تجارت خود مراقبت کنید
فعالیت شما یک تجارت است و همه تاجران مراقب تجارت خود هستند. بحث های حسابداری را جدی بگیرید و حتماً از یک حسابدار و وکیل که تخصص هایی در زمینه بازاریابی شبکه ای دارند کمک بخواهید.

7) کار روزانه خود را فعلاً تعطیل نکنید
به هیچ وجه کار اصلی خود را تا وقتی که از میزان درآمد بازاریابی شبکه مطمئن نشده اید، ترک نکنید. مدتی را در شرکت سپری کنید و از کیفیت کاری آن ها مطلع شوید سپس اگر حقوقی مساوی یا بیشتر دریافت کردید، کار روزانه خود را ترک کنید.

منبع: entrepreneur.com
ترجمه: ریحانه علیدوست

30 دیدگاه ها

 1. امیر می‌گه:

  با سلام
  مطلب خیلی عالی بود

 2. داود می‌گه:

  وقتی کسی با جدیت وارد کار شده و مثل یک تجارت واقعی و تمام وقت واسش انرژی گذاشته و در ماه اول حدود ۱۵۰۰۰۰۰ درآمدش بوده چرا نباید کار قبلی(کارمندی = بردگی) رو رها کنه و به این کار بچسبه ؟

 3. مصطفی می‌گه:

  من اگر ماهیانه ۱۰هزار تومن کار کنم کارهایی ک دوست ندارم را ترک میکنم و خیلی هم خوش حال میشوم

 4. محسن می‌گه:

  بنظر من تا کار سنتی خودمان را رها نکنیم به درآمد نمیرسیم چون وقت کم میاریم

 5. مریم می‌گه:

  من تازه بازاریاب شدم هنوز نمی دونم تو این شبکه پیچیده واقعا چه خبره. به خود بازاریابی شبکه خوش بین هسم اما نمی دونم افراد در راس واقعا دنبال پیشرفت کل افراد زیرمجموعه هسن یا نه! منظورم اینه آیا توسعه ای فکر می کنن یا اینکه تا جیب پر شد شرکت تعطیل شه و خداحافظ. می ترسم از خود ما ایرانی ها چون معمولا صداقت نداریم. اگه کسی موفق شده به منم امید بده.

  • سام می‌گه:

   شما اگر به شرکت های بزرگی نگاه کنید، میبینید که افراد موفق خیلی زیاد هستن. فقط کافیه برین دنبالشون و ببینید چقدر زیادن

  • علی ابراهیمی می‌گه:

   بنده به شما پیشنهاد میکنم که هرگز وارد چنین سیستمهایی نشوید.چون درآمد اصلی این سیستمها به افرادی میرسد که مالک اجناس هستند.بقیه افراد در این مجموعه فقط نقش فروشندگی را به عهده خواهند داشت.به ازار یخرید میلیونی به شما سود ۲۲درصد می دهند و ما در ایده آل ترین صورت بتوانید ۳۰نفر که واقعا خریدار باشند و خریدشان مستمر باشد و نه فقط برای یکبار باشد میتوانید ۶میلیون سود دریافت کنید.شماحداقل برای جمع شدن این ۳۰نفر به یکسال وقت نیاز دارید و مشروط به اینکه این افراد هرماه ۳۰میلیون خرید کنند تا به شما این پول برسد.که همچین چیزی غیرممکن یا حداقل ۲سال یکبار دراین مجموعه اتفاق می افتد.با فکر باز تصمیم بگیری.احساسات را کنار بگذارید و حرفهای فریبنده را نادیده بگیرید.

   • مینا می‌گه:

    دوست عزیز لطفا در این زمینهبیشتر مطالعه کنین اطلاعات و آگاهی خودتونو بالا ببرین صنعت نتورک مارکتینگ یکی از راه های رسیدن به ازادی مالی در ایرانه ضمن اینکه دولت هم سود زیادی میکنه هم کاما حامی این صنعته

   • الهام می‌گه:

    سلام دوست عزیزم قبول دارید آدم وقتی اطلاعات درستی نسبت به موضوعات دیگه نداره نمیتونه نظری بده؟بهتون پیشنهاد میکنم اطلاعاتتون رو از طریق منبع های معتبر بالا ببرید

  • علی اسدی می‌گه:

   سیستم برد برد هستش تا مثلا من شما روبه موفقیت نرسونم خودمم اصلا به موفقیت نمیرسم یادتونه که سیستم رفاقتی حمایتیه

 6. Sasan می‌گه:

  دوستان سلام من تازه توسط شخصی معرفی شدم به این نوع شرکت ها

  ولی وقتی به قیمت های تعیین شده برای کالا دقت کنید واقعا این قیمت ها فراتر از چیزی هست که در بازا موجود هستش

  مثلا دستمال کاغذی ساده ترین قلم رو اپر انتخاب کنیم تفاوتی تقریبا ۲ برابر قیمت بازار رو داره با مشاوری که صحبت کردم برای آموزش نحوه کار ایشون گفتن محصولات کاملا اورجینال و انحصاری هست به شخصه معتقدم کالا هر چی ارجینال هم باشه هیچ وقت برای رقابت نباید قیمت چند برابری با کالاهای مشابه بازار رو داسته باشه

  بنظر شما کدوم شخص حاضره کالایی رو که میتونه از فروشگاه های شهری با قیمت کمتر و بصورت آنی خرید کنه بیاد و بصورت اینترنتی با وقفه حداقل ۳ روز بخره آن هم با قیمت بیشتر

  یک جای کار می لنگه پرداخت سود حداقل ۱۵ درصد اعلام شده چطور ممکنه آن هم در یک سیستم سالم

 7. زهرا می‌گه:

  سلام دوستان.من توسط یک اشنا ب اصرار زیاد وارد این کار شدم.ولی هنوز خرید نزدم
  ب نظرم ی مشکلی وجود داره.توی سیستم مولتی لول ک همه ی سرگروه ها از فروش یک نفر سود میکنند مگر یک محصول چقدر شود دارد ک به همه ی سرگروه ها سود برسد.و هر چقدر هم ک سیستم بزرگتر میشود سود بیشتری ب سرگروه ها میرسد اخه مگه میشه؟اینطوری ک شرکت تولید کننده به ازای هر فردی ک وارد میشه کلی هم ضرر میکنه.

 8. نیلو می‌گه:

  زهرا جون چرا نشه؟هرچه ورودی بیشتر مقدار فروش شرکت بیشتر و هر چه درآمد شرکت بیشتر خب مشخصا مقدار پورسانتی هم که برای کل بازاریابان درنظر گرفته میشود بیشتر میشه.بنابراین اگر لیدرها حتی یک ماه ۲۵۰۰۰۰۰۰۰ درآمد داشته باشند بازهم باتوجه به درآمد شرکت غیرمنطقی و غیر واقعی به نظر نمیرسه .به نظرت کجای کار میلنگه؟

 9. عشق وطن می‌گه:

  به نظر من این کار از نظر شرعی حرام می باشد اولا به خاطر گرانفروشی به مردم.که این گرانفروشی به دست مردم وبا فریب افراد به اشاعه دارامد های نجومی انجام می شود .
  دوم دروغ گویی در مورد محصولات به خاطر کسب درامد .نکته :اگر محصول شما یک هست چرا نتونس در بین مردم خواهان پیدا کنه .در صورتی که خیلی اجناس با اینکه زیاد تبلیغات نمیشه اما مردم دنبال اون محصول هستند واز اون استفاده میکنن .اما محصولات شما تا حالا نتونسته حتی یک مورد از انها تضمینی مورد استفاده در بین مردم باشه پس معلوم میشه به مردم در باره محصولات دروغ گفته میشود دراینجا شاید شما جواب بدین که اگه خوب نیست پس چرا اینقدر فروخته شده .اما این یک تصور غلط استچون هرکه که خودش عضو این شرکتها میشه خودش واطرافیانشو هم که رو در وایسی قرار داده تا مورد استفاده قرار بگیره .بس خرید میره بالا .بعد مثلا میگن در چایش از فلان گیاه در هنداستفاده شده .ایا اینا باعلم به استفاده از این گیاه وفواید ان نمیتوانستند خودشان به عنوان برند جای نه تنها به ایران به دیگر مملکت ها نیز بفرستن .واین نیاد با یک نام دیگر در یک مملکت دیگر بسته بندی بشه.پسمعلومه اینجا یک نامعلومو دروغی هست
  خلاف اقتصاد مقاومتی است
  اگر کار این شرکت ها درست است بیان تخفیفو سود ندهند جنس را به قیمت مناسب بدهند تا مردم از فروش کالا سود وردارن وهرکس بیشتر فروخت سود بیشتر کنه نه اینکه یه نفر خودش ۲ میلیون خریدو فروش کنه وبیاد صد میلیون پورسانت بگیره .در اینجا محصولات به همان قیمت خرید فروش میره وطرفاز درصد پول ئیگران پورسانت میگیره ایا این درسته .به هیچ وجه جون مثل حقوق های نجومی هست .مدیرعامل بانک =زی مجموعه ۵۰۰۰ نفر پس باید ماهانه ۲۰۰میلیون حقوق بگیره پس چرا میگن حرام نمیتونه. خود مردم میگن حرامه .پس کسیم که ۲میلیون خودش خرید داره ۱۰۰ میلیون میگیره حرامه حرامه حرامه به ولله حرام
  . بعد معاملاتی که باعث بعضی بی پروایی ها وبی عفتی ها وبعض گناهاواجتماعات خلاف شرع است حرامه برادر من خواهر من حرامه
  اگر این شرکت در پی پر کردن جیبت چند مالک شرکت است اگر به فکر مردم بود جنس ومحصول باقیمت مناسب وارزان در اختیار مردم میگذاشت
  تخلف دیگر اینه اقایون میان بعد اینکه تخفیف میدن ۹درصد ارزش افزوده رو میان روش در حالی که در بسیاری از فروشگاه ها بعد اون ۹درصد که اومد روش تخفیف میدن .

  • سعيد می‌گه:

   داداش حالت خوب؟!!!!!
   شما احتمالا از اقوام مکارم شیرازی نیستی؟!!!!!
   حرام چیه برادر من
   ببین من ایفون دارم،پدرم راست میره چپ میره میگه این چه گوشی اشغالیه اینهمه پول دادی
   بنده خدا ،خوب اطلاع نداره اظهار نظر میکنه
   برادر شمام همینطور،اگه راجب موضوعی اطلاعات نداره،اگه حرفی نزنی بقیه نمیگن شمام زبون نداریاااا
   پس مخالفت کردن بدون دلیل یا دلایل واهی،جز به سخره کرفتن خودت ،چیزه دیگه برات بهمراه نداره
   من بعنوان اقتصاد دان،و مدرس اقتصاد میگم اینکار،شغل بسیار سخت،و شاید کار هرکسی نباشه،کسانی که به اصطلاح به توانایی های خودشون باور ندارن مطمئنا موفق نمیشن
   اینکه من ادم ضعیفی باشم،و ضعف خودمو با خراب کردن این شرکت بخوام بپوشونم،و بیام در جمع بیان کنم،شاید یه بنده خدایی بتونه تو این صنعت رشد کنه،با حرفای من منصرف بشه،و این فرصت ازش گرفته بشه،این حرامه،برادر جان….انقدم حرص نخور،محرم نزدیک

   • محمد_ا می‌گه:

    سلام ، جناب فامیلیتون چیه و کجا اقتصاد تدریس میکنین؟
    بعنوان کسی که مشغول یادگرفتن اقتصاده متعجبم که شما شرکتهای بورسی رو رها کردین و وقتتون رو روی این مدل شرکتها گذاشتین !!! شما بهتر از من میدونین این شرکتها اولا از طرف مراجع تقلید تایید نشدن دوما اعتبار شرکتهای تضامنی و سهامی برای سرمایه گذاری رو ندارن سوما بازار انحصاری دارن و باعث میشن قیمت تعادلی بوجود نیاد چهارما (برفرض محال این شرکتها حقیقت رو بگن) ما روز به روز داریم با تقاضای بیشتر و درنتیجه تولید بیشتر مواجه میشیم که بعد از دوسه سال (باتوجه به حرفهایی که لیدرهای شرکتها میزنن) انقدر افزایش تولید داشته باشیم که GNP افزایش پیدا کنه و رشد اقتصادی برای کشور بهمراه بیاره اما… شما بهتر میدونین این شرکتها خرده فروشی هستن و اونقدر تولید ندارن که روی GNP تاثیری بذارن ، پس خود این موضوع یه تناقض بزرگ توی این شرکتاست!!! استاد اقتصاد عزیز شما بهتر بلدین که با اضافه شدن هر عضو به این شرکتها و افزایش فروش طبق قانون ساده ی عرضه و تقاضا قیمت محصولات باید افزایش داشته باشه و چون این شرکتها دائما این روند رو دارن منجر به تورم افسار گسیخته تو محصولاتشون میشن ، اما نشدن ،کجای کار میلنگه؟!! اقتصاددان عزیز میشه بفرمایین صورتهای مالی این شرکتها منتشر میشه یا نه؟!

  • M.b می‌گه:

   شما حتما نظر مراجع تقلید رو درباره حرام بودن و نبودن این کار مطالعه کنید .و تمام سوالاتون هم جواب منطقی و درست داره مشکل اینه که شما توسط شخص صحیح و کاربلد توجیه نشدی

 10. عباس می‌گه:

  ممنون از راهنماییتان

  • حسن سیفی می‌گه:

   سلام دوستان خوب ما سرباز اقتصادی وطن هستیم این ادمهایی که میگن حرامه باید اول وضوبگیرند بعد نام مقدس نتورک رو به زبون بیارن همون ادم خبرنداره که ۳۰درصد از یارانه که امت دارن میگیرن از مالیات برارزش افزوده همین شرکتهای بازاریابی شبکه ای هست درضمن اون عزیزی که میگه اجناسش گرون هستن ومردم دنبال اونا نمیرن عزیز دلم ازهمون محصولاتی که خودت استفاده میکنی شرکتش انقدری درامد داشته که بتونه برای اولین بار دردنیا استادیوم ۱۶۰هزترنفری تاسیس کنه ولی واسه شرکت ما این اتفاق افتاده حالا که ماهیانه ۶۴میلیارد داریم محصول به ایران توهرخونه میفروشیم ونگران چیزی هم نیستیم چون دیگه بین المللی شدیم حالا ارمنستان تاجیکستان افغانستان وعراق ترکیه ازمحصولاتی که تولید ملی هست استفاده میکنن سودش مال ما ایرانیهاست دوستانی که قصدموفقیت دارن ۲تا پنبه تو گوش چشما بسمت هدفهاتون ما پیام اوران موج سوم هستیم و بایدایرانی بسازیم که هیچ فقیری توش نباشه هیچ بچه ای سر۴راه ها گل وفال نفروشه تمام عراقیها باید بشن کارگربرای ایرانی تمام امریکاییها باید خدماتی کشورما باشن تمام اسراییلیها باید به ما احترام بزارن ماقصدمون ایندست کمک به مردم عزیزمونه خوشبختیه خانواده هامون واینده فرزندانمون بیاید یجوری کارکنیم که ۷نسل بعدما بگن دم فلان بابابزرگ یا فلان مامان بزرگمون گرم طوری کارکرده که مانیازنداریم کارکنیم

 11. مجتبی می‌گه:

  جنس ها بی کیفیت و گران. بازاریابان همه حریص و طماع. لیدرها همه دروغگو

 12. Fateme می‌گه:

  سلام.من یک ماهه به کار وارد شدم و خیلی راضی هستم.توصیه من به شما دوستان اینه که به افراد منفی و نا امید اصلا توجه نکنید ،شما همگی موفق میشید فقط کافیه تلاش کنید ..

 13. علی موسوی می‌گه:

  بازاریابی شبکه ای جای پیشرفت بالایی در این کشور داره و امیدوارم سایت شما کمک کنه به فرهنگ سازی صحیح در این صنعت

 14. رضا می‌گه:

  دوستان گرامی سلام نظرات همه ی دوستان رو خوندم بنده نه به عنوان منتقد و نه به عنوان موافق اومدم من خودم از ۱۷آذر وار د این کار شدم ولی خودتون توجه کنین یکی از حرفایی که اونا توی بعدپرزنت هاشون میزنن اینه که با کسی در این رابطه مشورت نکن چون اطلاعات ندارن .نمیدونن چیه و منفیت میکنن قضاوت این حرفاشون با شما شما قطعا همه ی اینا رو خوندید و میدونین من دیروز برای فروش به یه پیراشگاه رفتم و تافت مو رو بهش معرفی کردم بعد از اینکه توضیحاتو دادم گفت باشه قیمت گفتم۲۹طرف با خونسردی گفت این تافت ما را بخون قیمتشوباورتون نمیشه زده بود۹تومن !!!!!!من خودم هنگ کردم ولی در کل بگم من به عنوان کسی که بودم میگم وقت خودتونو تلف نکنین ولی واقعا اگه از خودتون میبینید وارد بشین چون غیر از جنبه های مالی جنبه های مثبت دیگه ای هم اینکار داره آرزوی سربلندی برای همتون دارم اگه سوالی داشتین میتونم کمکتون کنم

 15. کامبیز می‌گه:

  با سلام میبینم اکثر دوستان ابجکشن قیمت دارن من هم وقتی وارد کار شدم دقیقا همین طور بودم واقعا فکر میکردم قیمتها فرق میکنه و تو شرکتهای بازاریابی گرونتره تا یه بار اتفاقی (رفتم میوه فروشی پرتقال بگیرم)سه کیلو گرفتم کیلویی ۳۰۰۰بردم خونه همه بی اب و پوکیده بود اومدم گفتم به میوه فروش چندتا صندوق دگ نشون داد گفت کیلو ۷۰۰۰ گفتم چرا ؟گفت بشکن دلیلشو میدونی.
  اشتباه من این بود ک دستمال کاغذی شرکتمو با دستمال های بیکیفیت مقایسه میکردم و قتی دیدم محصول شرکت مرغوب ایکس تو بازار دوبرابر قیمت شرکت شبکه ایست فهمیدم ازین به بعد مقایسه رو با کیفیت سنجی بکنم.مثلا جرمگیر شرکت ۱۷۰۰۰بود با خمیر دندنون ۲۵۰۰مقایسه میکردم ولی دوتا داروخونه رفتم دیدم جرمگیر ۴۰۰۰۰تو باازارم هست
  موفق و موید باشید

 16. محمد می‌گه:

  سلام
  این کار از نظر شرعی مشکل داره چون سود فقط به جیب عده ای خاص میره

  حواستون رو جمع کنید گول نخورید

 17. مژی می‌گه:

  به نظر من بازار یابی شبکه ای ها همش کلاهبرداری و دروغ هست . و سود اصلی و میلیاردی و ماشین های آخر سیستم رو بالا سری های گروه میبرن. بقیه حکم فروشنده خیلی عادی رو دارن. و ذهن این افراد رو حسابی شستشو میدن و به آینده ای نامعلوم و سیاه امیدوار میکنن. قیمت اجناس اینقدر گرون هست که با فروش هر محصول بقیه هم سود میبرن. و آقایون و خانمایی که از این شغل طرفداری میکنن فعلا کلشون گرم هست فعلا دارن مغزتون رو شستشو میدن چونکه کلاس های روانشناسی و کتابهای خوبی بهتون معرفی میکنن تا حسابی خام حرفاشون بشین و برید توی توهمات و رویاهای خیالی. جمع کنید کاسه و کوزتون. پول و وقت خودتون رو به پای این شغل مزخرف نکنید.

  • حسن سیفی می‌گه:

   عزیزم شما میومدی میشدی جزئی از اون بالاسریها که شمام سود ببری ازنظر من ادمهایی که نه توان کارکردن دارن نه میتونن درک کنن مجبورن این شرکتهارو بدنام کنن عزیزی که میگی شرعا حرامه بروتو اینترنت روسایت وزارت صنعت ومعدن جمهوری اسلامی ایران وزارت بازرگانی سرچ کن تا متوجه جوابت بشی کالاهای ما یه نشان ایزو داره یه استاندارد داره ویه سیو سلامت درضمن همشون تو وزارت بازرگانی ازفیلترکنترل کیفیت رد میشه تا مجوزش صادر بشه یه روزی بالاسریها واسه بالا سریهاشون کارمیکردن حالا اصلاما میخوایم واسه بالا سریمون کارکنیم چون زحمتمونومیکشن وفردا مامیشیم بالاسری چی میشه ماهدف داریم انسانهای بیهدف چون مجبورا تا اخرعمر بشن جعبه ابزاری برای هدفمندهامجبورن این شرکتهارو عمدن بدنام کنن

 18. فری می‌گه:

  سلام خدمت همه دوستان
  در بازار یابی شبکه ای میگویند ما واسطه ها رو حذف کردیم قبول ولی به نظر شما خوده بازار یاب اون وسط چکارس؟ یا بالاسریش؟؟ یا همون ۶یا۷نسلی که قراره پورسانت بهشون برسه و سود کنن؟ یه هر حال باید این ۷نسلی که میگن سود بهشون برسه ! اگه دست کم به هر نسل ۷%درصد پورسانت برسه تقریبا میشه۵۰% !!! یعنی باید حداقل قیمت محصول ۵۰%بالا بره تا پورسانت این افراد داده بشه!!!
  در نتیجه میبینیم که قیمت محصولاتشون خیلی بالاتر از محصولات بازاره !!! که به گفته خودشون نه کیفیت محصولات اونا خیلی بیشتره دلیلش همینه!!!

 19. علی می‌گه:

  سلام خدمت دوستان
  به نظر من ما بازاریابها نیاز به متقاعد کردن کسی نداریم. چون یه موجی به راه افتاده و دیگران نیز به تبعه اون دیر یا زود مجبورن وارد این مجموعه بشن. در ضمن این رو هم بدونید نتورک در کشورمون دارای صنف شده و این دلیل بر قانونی بودن اون هست. تاریخ نشون داده هر چیز جدیدی که وارد هر جامعه میشه یکسری مخالف داره و این موضوع کاملا طبیعیه! مثل ورود موبایل و …
  در ضمن قطاری که راه افتاده یکسری بهش سنگ پراتاب میکنن ولی قطار نه تنها متوقف نمیشه بلکه با سرعت به راه خودش ادامه میده. بازنده کسیه که سوار این قطار نباشه!
  شاد باشید و پر سود

 20. سهیل می‌گه:

  باسلام
  به قول قدیمیا : مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد …
  دوست عزیز مبالغ وسوسه انگیزی که تو جلسات گفته میشه سرابی بیش نیست ، هیچ جای دنیا بدون زحمت و تاثیرگذاری مناسب به هیچ احدالناسی چنین پولهایی داده نمیشه، این فقط یه سواستفاده از آمار بالای بیکاری درجامعه ست که یه تعداد جویای کار یه مدت زمانی رو بدون هیچگونه بیمه ، حقوق مشخص و تامین شغلی به خدمت میگیرن و طرف هم به هوای پورسانت بی جیره و مواجب برای شرکتها ۲۴ ساعته کار میکنه . نتیجه ی رویاپردازی و ثروت های بادآورده میشه این استثمار هایی که دارید می بینید . در ضمن اگر هم به فرض محال این کار درست باشه اسمش رو صنعت نمیشه گذاشت ، تعریف صنعت چیزی دیگرست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *